Môj príbeh - Komplexná terapia


Medicinman
Title
Prejsť na obsah
Vytvorené s
WebSite X5
Môj príbeh
    
Predstavte si, že ste uviaznutí v kruhu neutíchajúcej bolesti. Každý deň je boj, práca je utrpenie a slobodný pohyb sa stáva vzácnym snom. Presne takýto bol môj život v roku 2017, keď som pracoval ako mechanik na stavbe tunela Solbakk v Nórsku. Bolesť chrbta, ktorá sa šírila z krížov, mi ničila život a konvenčná medicína mi ponúkala len dve, pre mňa neprijateľné možnosti: invaliditu alebo silné lieky proti bolesti s desivými vedľajšími účinkami. Vtedy som sa ocitol na križovatke a musel som sa rozhodnúť: vzdať sa, alebo hľadať pomoc mimo tradičného systému.

Hľadanie alternatívy:

V tomto zúfalom období som si spomenul na svoje predošlé skúsenosti z cvičenia Aikida, kde som sa zoznámil s princípmi fungovania ľudského tela z pohľadu tradičnej čínskej alebo japonskej medicíny. To mi dalo nádej a podnietilo ma k hľadaniu alternatívnych spôsobov liečby. Mojou prvou voľbou sa stala Reiki terapia, ktorá sa zameriava na aktiváciu prirodzených liečebných mechanizmov v tele.

Cesta k vyliečeniu:

No a po niekoľkých týždňoch intenzívnej Reiki terapie pre mňa nastal zázrak. Chronická bolesť chrbta, ktorá ma trápila roky, postupne, deň po dni slabla, až celkom zmizla. Bol to pre mňa zlomový moment, ktorý mi ukázal silu ľudského tela a možnosti alternatívnej medicíny.

Zmena životného štýlu a nová cesta:

Vyliečenie fyzického tela bolo len začiatkom mojej transformácie. Uvedomil som si, že bolesť bola signálom hlbšieho problému – môjho myslenia a nesprávneho životného štýlu. Preto som sa rozhodol radikálne zmeniť svoj život. Odišiel som z práce a ponoril sa do štúdia alternatívnych liečebných metód. Absolvoval som mnohé kurzy, výcviky, semináre a workshopy, aby som sa naučil pomáhať sebe, ale aj iným ľuďom trpiacim chorobami a problémami moderného sveta.

Hlboké pochopenie a poslanie:

Na tejto ceste som zažil mnoho AHA momentov, ktoré mi pomohli hlbšie pochopiť fungovanie ľudského tela a zákonitosti prírody. Uvedomil som si, že choroby nie sú náhodou. Myslím, že to je tak, ako svojho času povedal Hippokratés:

"Choroby neprídu na nás z jasného neba, ale sa vyvinú z našich každodenných prehreškov proti prírode. Keď ich počet prekročí istú hranicu, prepuknú nečakane a prudko."

Záver:

Dnes som vďačný za to, že som sa nevzdal a vybral si cestu alternatívnej medicíny. Moderný životný štýl nám síce prináša pohodlie, ale zároveň nás oddeľuje od prírody a narúša našu prirodzenú harmóniu. Moja cesta ma naučila, že zdravie a šťastie pramenia z rovnováhy a rešpektu nielen k sebe samému, ale k všetkému čo nás obklopuje.

Svoje vedomosti a skúsenosti teraz zdieľam s inými ľuďmi a pomáham im na ceste k zdraviu a harmónii.
Vytvorené s
WebSite X5
Návrat na obsah